Způsoby upevnění snímačů vibrací - 3.díl

Způsoby upevnění snímačů vibrací - 3.díl

Magnet

Rychlou montáž a demontáž snímače lze zajistit upevněním pomocí permanentního magnetu (výhodné pro zkoušky s velkým počtem měřicích bodů). Tento způsob má svá omezení ve vlastnostech měřeného povrchu – musí být hladký, rovný a feromagnetický. Další omezení se týkají dynamického rozsahu zkoušky, který je limitován přítlačnou silou použitého magnetu. Použití samolepícího disku mezi vlastním magnetem a povrchem poskytne navíc elektrickou izolaci snímače. Při upevňování snímače opatřeného magnetem, je třeba postupovat opatrně a zabránit rychlému „přiklapnutí“ magnetu k povrchu, které může způsobit přebuzení nebo i zničení snímače vlivem rázu. Pokud není povrch ideálně rovný, lze přilepit nebo přivařit kovovou podložku a na ni připevnit snímač s magnetem. Pro kruhově zakřivené plochy existují speciální magnety s rybinovým profilem nebo se dvěma póly.

Použitelný frekvenční rozsah je podle aplikace až do cca 1-2 kHz. Lze jej také vylepšit použitím silikonového tuku, který se nanese v tenké vrstvě mezi snímač - magnet a magnet-povrch.

 

Montážní klip

Některé typy snímačů vibrací jsou opatřeny drážkami, pomocí kterých jsou zachyceny do svorek nalepovacího montážního klipu. Tyto klipy (příchytky) jsou na měřený objekt přilepeny lepidlem (v některých případech navrtány a upevněny šroubem). Montážní klipy také existují ve verzi s polokulovou/kulovou základnou, kdy je možné sladit osu citlivosti snímače se souřadným systémem v místě, kde povrch měřeného objektu není ortogonální. Pro použití ve vyšších teplotách existuje speciální verze montážního klipu s drážkami pro snímač který se připevňuje závitovým spojem a je vhodný do teploty 175°C.

Použitelný frekvenční rozsah je do 4 kHz při použití silikonového tuku.

 

Chci na 1.díl, 2.díl, 4.díl.

SVMTech s.r.o., Spisová značka C 240418 vedená u Městského soudu v Praze.

Ochrana osobních údajů

© Všechna práva vyhrazena

11 Studio | Tvorba stránek | Grafika

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace

Přejeme šťastné a klidné Vánoce a celý vánoční čas a v roce 2021 hlavně hodně zdraví a dobré nálady.