Způsoby upevnění snímačů vibrací - 1.díl

Způsoby upevnění snímačů vibrací - 1.díl

Snímač vibrací je senzor, který snímá mechanický pohyb na zkušebním povrchu, ke kterému je připevněn a generuje elektrický signál, který koresponduje s tímto pohybem. Schopnost přenosu pohybu (ve formě vibrací nebo rázů) na snímač vibrací je velice závislá na způsobu upevnění snímače.

Pro dosažení nejlepší přesnosti je nutné, aby byl snímač pevně spojen se zkušebním povrchem tak, aby se zabránilo zdvojení pohybu (zejména na vyšších frekvencích).

Nejčastěji používané způsoby montáže jsou použití včelího vosku, použití lepidla, magnetu nebo upevnění šroubovým spojem. Existují i další způsoby jako např. oboustranná lepicí páska nebo použití speciálních nalepovacích klipů.

Příprava montážního povrchu

Zkušební povrch musí být v místě montáže snímače čistý, hladký a rovný (plochý). Nesmí obsahovat žádné kovové otřepy nebo jiné částice bránící plnému kontaktu zkušebního povrchu a snímače. Totéž platí i pro snímač – kontaktní plocha musí být čistá, hladká, rovná a nesmí být deformována nebo obsahovat nečistoty.

V dalším dílu se podrobněji zaměříme na upevnění snímačů včelím voskem nebo lepidlem.

 

Chci na 2.díl, 3.díl, 4.díl.

SVMTech s.r.o., Spisová značka C 240418 vedená u Městského soudu v Praze.

Ochrana osobních údajů

© Všechna práva vyhrazena

11 Studio | Tvorba stránek | Grafika

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace

Přejeme šťastné a klidné Vánoce a celý vánoční čas a v roce 2021 hlavně hodně zdraví a dobré nálady.